محتوای سوییچ درباره امید قربانی

بیوگرافی:

علی رحمانی، موزیسین، ۱۳ آذر ۱۳۶۸ در تهران متولد شد.
او از کودکی علاقه بسیار زیادی به فضای هنر، موسیقی، کارگردانی و نویسندگی داشت.
از سال ۱۳۸۶ با ورود به مجموعه استدیوها کار موسیقی را آغاز کرد، در ابتدا به نوشتن تکست و ترانه و بعد به صدابرداری و تنظیم موسیقی علاقه پیدا کرد، که تمام این دانش را به صورت خودآموز فرا گرفت و در طول این سال‌ها توانست با بسیاری از افراد مطرح مارکت موسیقی؛ در زمینه های مختلف از جمله: تنظیم، میکس و مسترینگ، صدابرداری، ساخت ملودی و… همکاری کند.
او مسلط به تنظیم موسیقی آکوستیک و الکترونیک می‌باشد.
از فعالیت‌های علی رحمانی در این طی این سال‌ها می‌توان به فعالیت در استدیو ۱۰۳ محسن چاووشی به عنوان صدابردار و استدیو افق و صدابرداری در کنار افرادی هم‌چون فرزاد فرزین، شهرام شکوهی، مهراد هیدن، کمیل یگانه، اشوان و اکثر نوازنده‌های مطرح حوضه موسیقی از جمله فیروز ویسانلو، هومن نامداری، پیام طونی، کیان دارات و… کارهای استدیویی انجام داد. همچنین او در اجراهای لایو و کنسرت‌ها به عنوان دستیار رهبر ارکستر و همچنین صدابردار گروه تجربه کار کنار خواننده‌هایی همچون مهدی جهانی و مهدی دارابی (هوروش بند) را در کارنامه خود دارد. صدابرداری کتاب صد و ده تمرین سه تار با مقدمه استاد ذولفنون هم در کارنامه وی دیده میشود.
از قدیمی‌ترین کارهای او میتوان به تنظیم آهنگ بغض با صدای ایمان قیاسی و از جدیدترین کارهای وی می‌شود به میکس و مسترینگ موسیقی تسخیر با خوانندگی کاوه آفاق از خوانندگان مطرح راک فارسی و همچنین میکس و مسترینگ آلبوم تهران عاشق محمد معتمدی نام برد.